slider-2

Mustafa Nuri YILMAZ, 1968 yılında Hatay-İskenderun’da doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini İskenderun’da tamamladıktan sonra 1982 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ne girerek askerlik hayatına başladı. Kuleli Askeri Lisesindeki 1 yıllık hazırlık sınıfının ardından Askeri Lise Eğitiminin devamını İzmir Maltepe Askeri Lisesinde tamamlayarak Kara Harp Okuluna katıldı.

Kara Harp Okulunda Elektronik Mühendisliği eğitiminin ardından 1990 yılında Muhabere Teğmen rütbesiyle mezun olarak Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katıldı. MEBS Okulu, Milli Savunma Bakanlığı Karargahı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı, Brüksel-Belçika’daki NATO Karargahında Türk Askeri Temsil Heyeti gibi bir çok birlik, kıta ve kurumda birlik komutanı, bilgi sistem öğretim görevlisi, proje subayı, şube müdürü ve hukuk danışmanı olarak sürdürdüğü askerlik mesleğinden 2013 yılında kendi isteğiyle emekli olarak ayrıldı.

Muvazzaf subaylık görevi esnasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinde OBİ Subay Temel Eğitimini, ABD Hava Kuvvetleri Bilgi Sistem Subay Temel Kursunu bitirdi.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Mustafa Nuri YILMAZ, Atılım Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans ve Selçuk Üniversitesinde Avrupa Birliği Hukuku alanında Yüksek Lisans eğitimlerini başarıyla bitirdi. 2013 yılında Gazi Üniversitesinde Arabuluculuk sertifikasyon eğitimini tamamladı ve Adalet Bakanlığınca yapılan sınavda başarı göstererek Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kaydoldu.

2014 yılında Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlayarak Ankara’da avukatlık görevine başladı. 2016 yılında Aydın Barosuna nakil yaptırmasının ardından avukatlık ve arabuluculuk faaliyetini Aydında sürdürmektedir.

Kara Harp Okulu 1990 Mezunları Derneği Kurucu Başkanı ve Dünya Arabulucular Topluluğu Derneği Kurucu Üyesi olan Mustafa Nuri YILMAZ evli ve 2 çocuk babasıdır.